Jste zde: Hlavní stránkaObecní úřadZákladní informace
 

Základní informace

 

Adresa obecního úřadu:

 

Dětřichov  46
56802 Svitavy

Popis úřadu:

Starosta obce: Tomáš Mrštný

Místostarosta: Tomáš Klika

Zastupitelé: Miroslav Flašar

                     Iveta Burešová - předsedkyně finančního výboru

                     Antonín Mrštný - předseda kontrolního výboru

                    Josef Herzán

                    Marian Krahulec

                    Jitka Chloupková

                    Petra Křížová - předseda kulturní komise

Účetní: Jana Němcová

 

Telefon: 461 593 140

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO: 00276561

Účet: 1283341319/0800 (poplatky), 2411050319/0800 (služby)

Úřední hodiny:

Pondělí 13 - 17 hod.
Středa 8 - 11 hod.

Kraj: Pardubický kraj

Okres: Svitavy

Obec s rozšířenou působností: Svitavy

Obec Dětřichov se nachází na území okresu Svitavy a náleží pod Pardubický kraj. Příslušnou obcí s rozšířenou působností je rovněž okresní město Svitavy. Obec Dětřichov se rozkládá asi osm kilometrů severovýchodně od Svitav. Počet trvale žijících osob v naší obci se pohybuje kolem čísla 320 obyvatel.

Pro předškoláky je v obci mateřská škola. Pro využití volného času je v obci k dispozici sportovní hriště. Dále v obci najdeme knihovnu, kostel a hřbitov. Místní obyvatelé mohou využívat veřejný vodovod.

Obec Dětřichov leží v průměrné výšce 505 metrů nad mořem. První zmínku o obci nalezneme v historických pramenech v roce 1347. Celková katastrání plocha obce je 1568 ha, z toho orná půda zabírá čtyřicet procent. Lesy rostou asi na jedné polovině katastrálního výměru obce. Vzhledem k geografické poloze bychom nalezli v obci velmi málo ploch s travním porostem.

Základni informace o obci Dětřichov

Počet obyvatel: 315

- v produktivním věku: 223

Průměrný věk obyvatel: 30 let

Katastrální výměra: 1568 ha

Zákl. územní jednotka: 577961

 

Poloha obce na mapě

 

Joomla Template: by JoomlaShack